• آغاز ولایت امام عصر مبارک
  آغاز امامت حضرت صاحب‌الزمان بر همه آزادگان و مظلومان و مستضعفان جهان مبارک باد.

 • اردوی یک روزه پیشرفت
  نمایشگاه صنایع هوائی پارک جنگلی چیتگر قرارگاه جهاد علمی فرهنگی باغ کتاب

 • راهی که از سر گرفتیم...
  روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم پاسدار محسن حججی در چهارشنبه پنجم مهر در تهران خبر داد.

 • ماموریت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
  ماموریت حوزه دانشجویی و معرفت جویان چیست؟

 • ثبت نام حوزه دانشجویی شهید بهشتی 96-97
  آرمان ما اسلامی شدن دانشگاه است. به ما بپیوندید...

 


  چاپ        ارسال به دوست

در نگاه اولیاء خدا

سخنان بزرگان درباره مقام معظم رهبری

امام خمینی(ره):من مضطرب هستم تا برگردید!

امام خمینی(ره) خطاب به مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری ایشان: هر موقعی‌که شما به سفر می‌روید، من مضطرب هستم تا برگردید. خیلی سفر نروید!

همچنین امام راحل در مورد امام خامنه ای می فرمودند: شما مانند خورشیدی هستید که نورافشانی می کنید.

 

 

آیت‌الله العظمی بهجت: ختم صلوات برای سلامتی آقا

فرزند آیت‌الله العظمی بهجت با اشاره به همزمانی روزهای پایانی عمر پدر بزرگوارشان با سفر رهبر انقلاب به استان کردستان، در بیان حالت روحی ایشان، به حساسیت این مرجع تقلید نسبت به سلامت رهبری اشاره می‌کند و می‌گوید حضرت آیت الله بهجت از مسئولین دفترشان می خواهند تا فوراً با بیت حضرت آقای خامنه ای ارتباط ایجاد کرده و یکی از افراد نزدیک آقا را به ملاقات فوری می طلبند. در پی این موضوع یکی از پسران حضرت آقا به قم و نزد ایشان می آیند.حضرت آقای بهجت در این دیدار می فرمایند

 

((سلام مرا به پدرتان برسانید و بگویید خطری جان ایشان را تهدید می کند، بنده ختومات و اوراد و ذکر و هر چه نیاز بود انجام داده ام، ایشان خودشان نیز هر چه می توانند انجام دهند و مراقب باشند!))

: این موضوع سبب شد تا معظم‌له برای سلامتی رهبر انقلاب چندین ختم ویژه صلوات و ذکر را گرفتند و مداومت بر این ختم‌ها که برای سلامتی رهبر انقلاب بوده است تا آخرین ساعت عمر حضرت آیت‌الله بهجت ادامه داشته است. برخی نیز از پیش‌بینی رهبری آقا چند سال پیش از رهبری توسط ایشان خبر داده‌اند.

 

 

 آیت الله حسن زاده آملی: گوش‌شان به دهان حضرت حجت(عج) است

حضرت علامه حسن زاده آملی(حفظه الله)که از اوتاد اولیاء الهی بوده و وصف مقاماتشان از هیچ قلمی برنیاید،مطالب ذیل را در شأن مقام معظم رهبری یبان می فرمایند.بدیهی است که اولیاء خدا هیچ گاه به اضافه گویی و اغراق از کسی نمی گویند:

 

«رهبر عظیم الشأن کشور بزرگ جمهوری اسلامی ایران،آیت الله معظّم،جناب خامنه ای کبیر-مَتَع الله الاسلام وَ المُسلمین بِطولِ بَقائهُ الشَّریف-قائد، ولیّ ، وفیّ و رائد، سائس،حفی، مصداق بارز((نَرفَعُ دَرَجات مَن نَشاء))می باشد.

عزّت و شکوت روز افزون آن قائد اُسوه ی زمان را همواره از حقیقة الحقائق مسئلت دارم و امیدوارم دادار عالم و آدم همواره سالار و سرورم را سالم و مسرور دارد.»

 

علامه عظیم‌الشأن حضرت آیت‌الله حسن‌زاده آملی، جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند. حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید. علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.

ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج)است. این جملات وقتی بیشتر معنا پیدا می‌کند که بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه عارف آیت‌الله طباطبایی(ره) درباره شاگردش علامه حسن‌زاده فرموده‌اند:

حسن‌زاده را کسی نشناخت جز امام زمان (عج).

در جایی دیگر حضرت علامه حسن زاده آملی ایشان را اینگونه وصف می کنند

((رهبر عظیم الشأن، آن که دنیا نتوانست شکارش کند!))

 

 

 آیت الله العظمی بهاءالدینی : خورشید اینجا تابید و رفت!

روزی بعد از ملاقات حضرت آقا با آیت‌الله بهاءالدینی از ایشان می‌پرسند

که آیا دیروز مقام معظم رهبری به اینجا آمده بود؟ ایشان در جواب

می‌فرمایند: بله چند دقیقه خورشید اینجا تابید و رفت، او چون خورشید دارای خیر و برکات است.

 

یکی از روزها که حضرت آقا تشریف برده بودند به جمکران، حدود ساعت دو شب به حضرت آیت‌الله العظمی بهاءالدینی خبر می‌دهند که آقا صبح بعد از نماز می‌خواهند تشریف بیاورند منزل شما. تیم حفاظت ساعت چهار صبح برای آماده کردن شرایط به منزل ایشان می‌روند که متوجه می‌شوند آقای بهاءالدینی، پیرمرد نود ساله جلوی در خانه ایستاده‌اند. می‌گویند: آقا چرا با این کهولت سن اینجا تشریف دارید؟ ایشان می‌فرمایند: برای دیدن رهبر بزرگ انقلاب، من از همان ساعتی که شما زنگ زدید آمده‌ام استقبال

 

 

 

بسیار مراقب باشید

 حضرت آیت الله فاطمی نیا(حفظه الله)که خود یکی از شاگردان بارز اخلاقی و عرفانی اولیاء بزرگ الهی همچون:حضرت آیت الله بهاء دینی، حضرت علامه طباطبایی، حضرت آیت الله مصطفوی تبریزی و نیز حضرت آیت الله بهجت (علیهم الرحمة)می باشند،در یکی از جلسات سخنرانی خویش می فرمایند

 

((در این منبر سید الشهداء، اگر یقین نداشتم نمی گفتم،عزیزان، بدانید و آگاه باشید!امروز این کشور پرچم دار اسلام در جهان است ،ضربه زدن به این کشور هم ضربه زدن به اسلام است و گناهیست عظیم.رهبر این کشور، این مرد بزرگ الهی نیز پرچم دار این کشور است، پس هر گونه قدمی در جهت تضعیف و یا ضربه زدن به ایشان ضربه ی به اسلام است.بسیار باید مواظب بود، نپرسید چطوری؟، ولی همین قدر بدانید که با یقین عرض می کنم:امروز هر کس قدمی علیه ایشان بر دارد، عاقبت به خیر شدنش بعید است!))

 

 

 

 مرا آرام نمود!

 حضرت آیت الله مصباح یزدی فرمودند:

 بنده از سالها قبل از ارتباط مکاتبه ای و حضوری آقای خامنه ای و استاد بزرگوارم آیت الله بهجت با خبر بودم و دستورات و نامه  های سلوکی استادم را بنده به آقای خامنه ای می رساندم. تا به رهبری رسیدن ایشان که استادم در نامه ای به ایشان فرمودند:« فعلاً نامه را قطع کنید تا خودم مکتوبی به شما بفرستم.» بعداً استادم نامه ای به ایشان دادند که آقای خامنه ای پس از مطالعه آن شاد شدند و گفتند:«این نامه مرا آرام کرد، در آن نوشته بودند که: شما وظیفه تان را در حد توانتان انجام دهید، بنده به لطف خدا رهبریتان را ضمانت می کنم!»

 

 

 

 فرمایش حاج اسماعیل دولابی

 عارف کامل حاج اسماعیل دولابی فرموده اند

 ((امام خمینی "رحمت الله" مظهر مهابت بود و رهبری (( آیت الله خامنه ای ))مظهر محبت. خداوند متعال به امام نعمت ها را یکجا داد و امام هم این نعمت ها را برای استقرار نظام جمهوری اسلامی مصرف کردند. ولی نعمت ها به حضرت آقا را خدا تدریجی به ایشان می دهد و در هر مرحله ای متناسب با شرایط، خدا نعمت هایی را به ایشان می دهد یعنی شرایط آن نعمت ها را خود آقا فراهم می کنند.))

 (از قول اقای علی اکبر پرورش وزیر آموزش و پرورش سالهای اول بعد از انقلاب)


٠٨:٤١ - يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩١    /    عدد : ٣٨٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٧٨


کاربر مهمان
1391/09/27 11:3
0
2
واقعا خدا خیرتان دهد هر که این مطلب را نوشته .و جمع آوری کرده ولی حیف حیف حیف خیلی از مردم ها این مطالب ها را خواسته یا ناخواسته نمی دانند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
حدیث روز
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 57116
 بازدید امروز : 41
 کل بازدید : 620391
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 1.27
پیوندهای مفید

ادرس دانشگاه

نشانی: بزرگراه شهيد چمران - خيابان يمن - بلوار رشيد‌الدين فضل‌ا... - ميدان شهيدشهریاری - دانشگاه شهید بهشتی       شماره تماس :  22431882