• منبع آزمون ورودی برای داوطلبان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
  با سلام دوستان با مطالعه منبع آزمون ورودی که درادامه تقدیم میشود در آزمون حضوری حوزه که سئوالات به صورت تستی بوده شرکت کرده و پس از کسب نمره قبولی و انجام مصاحبه در حوزه پذیرفته خواهند شد. با تشکر

 • ثبت نام در حوزه دانشجویی دانشگاه شهيدبهشتي
  حوزه دانشجویی دانشگاه شهيدبهشتي جهت ترم تحصیلی جدید ثبت نام می کند. جهت پيش ثبت نام كليك نماييد.

 • تشكيل گروه سبک زندگی در حوزه مركز شهيدبهشتي
  راه اندازي گروه سبك زندگي در حوزه دانشجویی مرکز شهید بهشتی ،به منظور ارتقاء سطح دانش معرفت جویان در راستای دغدغه های نظام اسلامی و بر اساس موضوعات استخراج شده از منویات رهبري

 • نگاه اجمالي به دانشگاه شهيد بهشتي
  درباره دانشگاه شهيد بهشتي بيشتر بدانيد

 • کلیپ معرفی حوزه مرکز شهید بهشتی
  مرکز شهید بهشتی مبادرت به ساخت کلیپ معرفی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان , جهت اشنایی بیشتر علاقمندان به, کلیات مربوط به اهداف , دروس, اساتید , برنامه های جانبی, نحوه ثبت نام و سایت مرکز شهید بهشتی , کرده است.

 


  چاپ        ارسال به دوست

http://lifestyle1.blog.ir
تشكيل گروه سبک زندگی در حوزه مركز شهيدبهشتي

بسم الله الرحمن الرحیم

گروه سبک زندگی

چکیده عملکرد گروه :

در حوزه دانشجویی مرکز شهید بهشتی از خرداد 93 به منظور ارتقاء سطح دانش و اندیشه ورزی معرفت جویان در راستای دغدغه های نظام اسلامی معرفت جویان به گروه هایی تقسیم بندی شده اند که هر گروه بر اساس موضوع استخراج شده از منویات رهبری مشغول به کار هستند و نتایج را در غلب وبلاگ ارائه می دهند . یکی از این گروه ها در رابطه با موضوع سبک زندگی اسلامی کار می کنند که بر اساس سخنرانی های سال های اخیر رهبری جزء پایه های اصلی تمدن اسلامی محسوب می شود که طی سی و اندی سال تشکیل حکومت اسلامی هنوز طرح جامعی برای سبک زندگی اسلامی ارائه نشده است و در نتیجه سبک های مختلف از گوشه و کنار جهان از طریق مختلف بخصوص رسانه وارد فرهنگ ما شده بطوریکه در حال حاضر  کشکولی از سبک ها ی مختلف بر زندگی ما حاکم است. این گروه با هدف ارائه طرحی جامع برای زندگی اسلامی تشکیل شده است ولی با توجه به گستردگی این موضوع در درجه اول ان را به موضوعات ریزتر تقسیم بندی کرده و اعضای گروه در شاخه های مختلف مشغول به فعالیت شده اند. این موضوعات به این صورت دسته بندی شده اند:

§       سبک زندگی اسلامی براساس انچه که در ایات و روایات امده است

§       سبک زندگی کشورهای خارجی

§       سبک زندگی مردم ایران در حال حاضر

در رابطه با سبک زندگی اسلامی معرفت جویان در رابطه با ولایت پذیری در نظام خانواده ، تعریف نقش اعضای خانواده جهت ارتقای سطح کیفی معنویت خانواده ، روابط اجتماعی مثل رابطه دوستی ،رابطه استاد و دانشجو، رابطه بین همکاران و ... مشغول مطالعه و جمع اوری هستند.

در رابطه با سبک زندگی کشور های خارجی هر یک از معرفت جویان سبک زندگی یکی از جوامع را مورد مطالعه قرار داده و در کنار مطالعات کتابخانه ای از طریق مصاحبه با افرادی از این جوامع تحقیقات خود را مستند و اجرایی پیش می برند. معمولا از دانشجویان خارجی دانشگاه جامعه المصطفی در این مصاحبه ها استفاده می شود ولی حضور بعضی افرادی که مقیم کشورهای دیگر هستند نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سبک زندگی کنونی مردم ایران از طریق مطالعه و بررسی های جامعه شناسی که انجام شده از سبک زندگی ایرانی فاصله گرفته و بسیار تحت تاثیر سبک زندگی غربی واقع شده است که معرفت جویان در این گروه اداب و سننی که در فرهنگ ما بوده و ادابی که وارد فرهنگ ما شده است را مورد بررسی قرار می دهند.

با توجه به عدم تخصص معرفت جویان در این زمینه در این مرحله فعلا به جمع اوری داده ها مشغول هستیم و تحلیلی در این زمینه صورت نمی گیرد ولی در صورت موفقیت در این مرحله می توان با بهره گیری از اساتید این حرفه موضوع را تحلیلی پیگیری کنیم و با مقایسه سبک های مختلف به سبک جامع و کاربردی برای زندگی اسلامی برسیم.

امید است روند کیفی همه گروه ها با موفقیت همراه باشد.

و من الله توفیق

http://lifestyle1.blog.ir/


١٤:٥٥ - دوشنبه ٥ آبان ١٣٩٣    /    عدد : ٥٦٨٢١    /    تعداد نمایش : ٢٨٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
حدیث روز
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 38545
 بازدید امروز : 103
 کل بازدید : 539459
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 3.69
پیوندهای مفید

دانشگاه معارف اسلامیپژوهشگاه معارف اسلامی 

ادرس دانشگاه

نشانی: بزرگراه شهيد چمران - خيابان يمن - بلوار رشيد‌الدين فضل‌ا... - ميدان شهيدشهریاری - دانشگاه شهید بهشتی       شماره تماس :  22431882